HAKKIMDA / ABOUT ME

1985, İstanbul doğumlu Gül Batmanoğlu Çetin’in küçük yaştan itibaren sanat dallarına karşı merakı, ilgisi, üretimleri başladı. Kulağının iyi olduğunu fark eden ailesinin desteği ile okul öncesi yaşlarlarda renklerle notaları öğrenerek Ada Müzik’te org dersleri aldı. 19 Mayıs İlkokulunda okurken birinci sınıfta okullar arası düzenlenen Resim Yarışmasında aldığı birincilik dönemin Belediye Başkanı’ndan aldığı ilk ödülü oldu. Şiirleri ve resimlerinden oluşan “Hayata Tutunmak” temalı ilk sergisini ortaokulu Özel Evrim Okulu’nda açtı. Ortaokul yıllarında 10. Uluslararası Lions Poster Yarışması’nda “Başarı Ödülü” aldı ve resimleri Nilüfer Damalı Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı Afiş Yarışması ve Pimapen Kütürevi Afiş Yarışması’nda Sergilenmeye Değer Eser olarak bulundu.

Ortaokul ve lise eğitimi sırasında bir yandan Pera Güzel Sanatlar Piyano Bölümü’nü iyi derecede mezun olarak uluslararası piyano eğitim sertifikası ile tamamladı.  İTU Taşkışla, AKM, İtalyan Kültür, Muammer Karaca gibi önemli mekanlarda konserler verme şansı oldu. Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde okurken yazdığı senaryo ile 1. Uluslararası Cannes Junior Film Festivali’nde “En iyi senaryo” ödülü aldı, Barış Pirhasan, Işıl Özgentürk, İlker Canikligil, Ümit Ünal gibi çok değerli bir kadrodan bir süre eğitim aldıktan sonra henüz 17 yaşında Bilgi Üniversitesi desteği ile “Tik Tak” isimli ilk kısa filmini çekti. Bu başarısına tv ve dergiler de yer verdi. Sinemaya duyduğu tutku ile lisesinde Sinema Kulübünü kurarak gösterimler düzenledi ve sanata katkılarından dolayı okulu tarafından ödüllendirildi. 

Güzel sanatlarla ilgili bir bölüm seçmek istediği için üniversiteye hazırlanırken bir yandan Halil Öztürk atölyesinde desen çalışmalarına başladı. Burslu olarak kazandığı Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümünden 2007 yılında bölüm 2.si olarak mezun oldu. 2004 yılında üniversitesinde “Maskeli Balo” isimli içinde interaktivite olan kişisel sergisini açtı. 2005 yılında “Atölyemor: Kadınların Sinema Atölyesi”ne katılarak Hülya Uğur Tanrıöver, Biket İlhan, Nalân Sakızlı, Şehbal Şenyurt, Yeşim Ustaoğlu ile birebir çalışma imkanı bularak atölye kapsamında sıfırdan ürettikleri “Dona Kalan” isimli kısa filmin kameramanlığını üstlendi. “DONA KALAN”, 3. Filmmor Kadın Filmleri Festivali, İstanbul Fransız Kültür Merkezi/Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi/ Goethe Enstitü/ Diyarbakır Dsm Avrupa Sineması/Batman İl Kültür Merkezi’nde gösterildi ve basında yer aldı. Aynı sene profesyonel olarak ilk işi olan Dünya Gazetesi için 100’e yakın köşe yazarı/potikacı/ünlü dijital portre çalışması gerçekleştirdi. “SARI” adını verdiği seri çizgi-şiir işleri  “Outsiders2005 Project” kapsamında İsveç Malmö Üniversitesi Sanat ve İletişim Fakültesi Geleneksel Öğrenci İşleri Sergisi’nde yer aldı. 

2006’daHybrid City-Narratives of the Unseen 2 International Collaborative Project” kapsamında Atina/Glasgow/ Belgrad/ İstanbul ayaklı bir interaktif projeye sokak satıcılarını anlatan bir kısa bir film ile katıldı. Değerli animasyon hocası Cemal Erez’in dersi bitirme projesi kapsamında hazırladığı “Head” isimli kısa animasyon filmi Bakü Azerbaycan 5. Start International Student Film Festival, EN İYİ ÇİZGİ FİLM ödülü ve Fransız Sokağı 1. Kısa Film Sokak Festivali’nde 4.EN İYİ FİLM seçildi. Finale kalarak gösterildiği festivaller: Akbank 4. Kısa Film Festivali, 4.IAF-İstanbul Animasyon Festivali, RESFEST Digital Film Festivali,  IV. KargART Video Günleri, Kıbrıs Uluslararası Kısa Film Festivali, İ.T.Ü Kısa Film Şenliği, “İSKELE”, Bahçeşehir Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı / Fotoğraf ve Video Bölümü Sergisi, 6. Pam Kısa Film Festivali, 14th London Turkish Film Festival, BUDİ 2009 – Busan Universiade for Digital Content 2009.

2007 yılında lisansının son senesinde Öğr. Gör. Didem Çarıkçı Wong’a Görsel İletişim Tasarım bölümü “Basics of Web Design” dersinde asistanlık yaptı. “3 Renk” isimli çizgi-şiir seri işlerden oluşan kişisel sergisini açtı. Bu sergide yer alan işlerinin dijital versiyonları “COLORS Notebook Project” of Fabrica, FABRICA: LES YEUX OUVERTS (Kuratör: Centre Pompidou) kapsamında Shanghai Art Museum, Çin ve Milan, İtalya’da sergilendi. Aynı sene tasarladığı poster “10.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Afiş Yarışması Sergisi”’nde finalist olarak IC Sanat Galerisi, Ankara’da sergilendi. 

Çocukları ve öğretmeyi çok sevdiğini keşferder etmez,  2007- 2012 yılları arasında her hafta bir gün Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı gönüllüsü olarak “Kendime Yolculuk”, “Birikim Eğitimi”, “Kariyerime Yolculuk”, “Düşler Atölyesi”, “Küçük Sanatçılar” eğitimleri adı altında çocuklara sanat ve tasarım eğitimleri vermiştir. 

2008 yılında Kadir Has Üniversitesi İletişim Bilimleri Yüksek Lisans programına devam ederken “3RENK” seri işleri “COLORS Notebook Project” of Fabrica, FABRICA: LES YEUX OUVERTS kapsamında Shiodomeitalia Creative Center, Tokyo, Japonya’da sergilendi.

2009 yılında hazırladığı 3 parçalı foto-şiir eseri Schneidertempel Sanat Merkezi’de düzenlenen “Haikular ve Maniler” isimli Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğrencileri Tasarım Sergisinde yer aldı. “Cumhuriyetin 86. yılında 86 Cumhuriyet Sanatçısı” sergisi için hazırladığı Atatürk portresi ile The Madison Otel Sanat Galerisi’de düzenlenen karma sergide, kendi portresi ile de Ressamlar Derneği Sanat Evi’de düzenenlenen “Kadınım” konulu karma sergide yer aldı. Ayrıca bir sene boyunca Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’da çocuklarla ürettikleri işlerden oluşan “2008-2009 Düşler Atölyesi Yılsonu Sergisi”ni düzenlemiştir.

2010 yılında bir yandan Sanat Eğitmeni olarak Artölye-Mohini’de çalışırken Kadir Has Üniversitesi İletişim Bilimleri Yüksek Lisans programında değerli yazar Ahmet Ümit’in “Masal Masal İçinde” kitabı üzerine çalışarakTasarımasal: Masal Kitabına Yeni Bir Yorum konulu tezini tamamlamıştır. 25 yaşında genç girişimciler olarak hayat ve iş ortağı Sarp Çetin ile birlikte Türkiye’de iç iletişim alanına odaklanan ilk yaratıcı ajans olan Fikri Mahsul’ü kurmuşlardır. Farklı sektörlerden ulusal ve global markalara görsel iletişim ve tasarım hizmeti vermektedir. Fikri Mahsul için tasarladıkları web sitesi, 9. Altın Örümcek “Reklam/PR/İnteraktif Ajans Siteleri” kategorisinde “Halkın Favorisi” ödülüne layık görülmüştür. Aynı sene Akyol Galeri’de düzenlenen “Mavi Rapsodi” ve “İstanbul Düşleri” karma sergilerinde çalışmaları yer almış ve 17. Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması’nda çektiği “Esnaf” konulu fotoğraf Sergilenmeye Değer Eser seçilerek Yeni Yüksektepe Kültür Derneği, Ankara’da sergilenmiştir.

İşinden kalan zamanda diliminde 2010-2011 yıllarında Puira markası için hazırladığı elyapımı tasarım çantalar Building, La Mariquata, Divarese, Bilstore, Beymen Blender mağazalarında satışa sunulmuştur. Ayrıca eşi ile birlikte “Evvelki Mühim Söylenmişlikler” adını verdikleri çevreci projeleri için atasözleri ve deyimlerimizi tipografik bir şekilde yorumlayarak bez çanta serileri hazırlamışlardır. 2011 yılında  Rekreasyon Derneği’ne üye olan Gül Çetin, sene boyunca “Mevlana’ya Saygı” Sergisi (Şehremaneti Sergi Salonu), “Cumhuriyet” Sergisi (Levent Tenis Kulübü Sanat Galerisi), Rekreasyon Derneği “Karma” Sergisi (Yunus Emre Kültür Merkezi), “Bahar Esintileri” Sergisi (Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi), Rekreasyon Derneği “Kleopatra” Sergisi (Mehmet Bal Resim Galerisi-Tarsus) karma sergilerine katılmıştır. Akyol Galeri’de düzenlenen “Mavi Derinlik” isimli karma sergisinde yer almıştır.

2012 yılında ruh eşi Sarp Çetin ile evlenerek hayatının en güzel yılları başlamıştır.

2012 yılında katıldığı karma sergiler; Rekreasyon Derneği “19. Uluslararası Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu” (Değirmendere Sanatevi- Kocaeli) ve  “Rauf Denktaş Anısına” Sergisi (Vuni Palas Hotel Sergi Salonu-Girne). Dünya Hayvan Hakları Günü Karma Sergisi (Basın Müzesi-Çemberlitaş). Aynı sene Grafikler Meslek Kuruluşuna üye olan Gül Çetin, GMK 31. Grafik Ürünleri Sergisi (Mimarlar Odası-İstanbul) karma sergisine katılmıştır.

2013 yılında Buğday Derneği’ne üye olmuş ve Ekolojik Yaşama Giriş eğitimiyle yaşamını  türeticiye dönüştürmeye başlamıştır. Sürdürülebilir yaşam ve bütüncül sağlık konularında (Bach Çiçek Terapi, Pranik Şifa, Ekolojik Yaşama Giriş, Permakültüre Giriş vb.) eğitimler alarak keşfetmeye devam etmektedir. Aynı sene katıldığı karma sergiler: Rekreasyon Derneği “Mevlana’ya Saygı” Sergisi (Şişli Belediyesi Kent Kültür Merkezi Sergi Salonu), Dünya Hayvan Hakları Günü Karma Sergisi (Tüze Sanatevi) ve GMK 32. Grafik Ürünleri Sergisi (Mimarlar Odası).

2014 yılında katıldığı karma sergiler: GMK 33. Grafik Ürünleri Sergisi (Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi ve Sanat Galerisi), Rekreasyon Derneği “Genç Bakış” Sergisi (Büyükşehir Belediyesi Turgut Özakman Sergi Salonu-Eskişehir) ve “Ben Kadınım” Sergisi (Küçüksu Sabancı Öğretmenevi).

2015 yılında katıldığı karma sergiler: GMK 34. Grafik Ürünleri Sergisi (Mimarlar Odası), 

3. Sanatta Rekreasyon Sergisi (Anadolu Üniversitesi-Eskişehir), Deneysel Tipografi Sergisi (İpek Üniversitesi-Ankara), Rekreasyon Derneği “İlahi Aşk” Sergisi (Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi-Cumhuriyet Müzesi ve Sanat Galerisi), Han’da Bahar Çiçekleri 1. Sanat ve Kültür Festivali (Han – Eskişehir,) Hayvan Hakları Karma Sergisi (ArkeoPera Sanat Galerisi-İstanbul), Rekreasyon Derneği “İlahi Aşk” Sergisi (Yunus Emre Kültür Merkezi- İstanbul).

2016 yılında; çocuklara için özel hazırlanan Eğlen-Öğren yayınlarından çıkan Türk Kadın Ressamlar Serisi kitaplarından Ressam Mihri Müşvik Hanım’ı tanıtan “Nar’ın Sanat Günlüğü – Benim Portrem” kitabını resimlemiştir ve Saba Deniz Uzun’un yazdığı Goa Yayınları’ndan çıkan “Mucizenin Doğumu” kitabının kitap kapağını tasarlamıştır.  Aynı sene katıldığı karma sergiler: GMK 35. Grafik Ürünleri Sergisi (Mimarlar Odası), Kasım Rüzgarları Rekreasyon Derneği Sergisi (Deniz Müzesi-Beşiktaş-İstanbul), Bahariye Sanat Galerisi 2. Uluslar Arası Mail- Art Projesi (Kadıköy), Han’da Bahar Çiçekleri 2. Sanat ve Kültür Festivali (Han – Eskişehir), Geleneksel Erguvan İstanbul Sergisi (Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi-Cumhuriyet Müzesi Sergi Salonu- İstanbul).

2017 yılında Can Yayınları’ndan çıkan “Türkiye Hikayelerini Anlatıyor” projesi kapsamında çıkan kitaba “İlk Sipariş” isimli hikayesi seçilmiştir. 2016 Aralık-2017 Mayıs tarihleri arasında Seher Becel Sanat Atölyesinde seramik dersleri almıştır. 2017 yılında katıldığı karma sergiler: Yılbaşı Karma Sergisi (Balat Kültürevi, İstanbul), Yine Yeni Yeniden Yeni Yıl Sergisi (Akyol Art Center), İlahi Aşk Karma Sergisi (Balat Kültürevi,) 4. Uluslararası Rekreasyon Araştırmalar Kongresi Sergisi (Kuşadası), Animal Cartoon, Ev Hayvanları Karikatür Yarışması Online Sergilenmeye Değer Eser, http://www.animalcartoon.net/, Bahar Karma Sergisi (Balat Kültürevi, İstanbul), Han’da Bahar Çiçekleri 3. Sanat ve Kültür Festivali, Anadolu’da Kadın Başlıkları Sergisi (Han – Eskişehir), Geleneksel Erguvan İstanbul Sergisi (Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi-Cumhuriyet Müzesi Sergi Salonu, İstanbul), Resim-Heykel-Fotoğraf Karma Sergisi (Seher Becel Sanat Galerisi, İstanbul), Kadınlar Günü Karma Sergisi (Balat Kültürevi, İstanbul), İstanbul Rekreasyon Derneği Sergisi (Akatlar Kültür Merkezi, İstanbul).

2018 yılında anne olduktan sonra oğlunu büyütürken ajans işlerine ara vererek tamamen çizmeye ve yazmaya odaklanmıştır. Enerjisa enerji tasarrufu konulu sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ayşegül Dede’nin yazdığı “Küsmesin Yıldızlar” kitabını çizmiş, 10.000 adet basılarak ilköğretim çağındaki çocuklara dağıtılmıştır. Teen Yayıncılık’tan çıkan Esra Genç’in yazdığı Annem Çilek Ben Karnında Balıkmışım, Fasulyeden Name, Kelebek Prens, Bulutlara Üfleyen Lulu, Dünyanın Dibindeki Atlıkarınca Ülkesi ismindeki Masallarla Öğreniyorum seri masal kitaplarını çizmiştir. Aynı sene eşi ve kendi gibi meraklı insanları bir araya getirerek merak ettikleri konuları deneyimlemek için işlerinin ehli kişilerle buluşturan etkinlikler düzenlemek üzere Meraklı İnsanlar’ı kurdular. İstanbul Permakültür Kolektifi işbirliği ile eğitimler düzenlediler. 2018 yılında katıldığı karma sergiler: “CUMHURİYET’İN IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ” (BEŞİKTAŞ JK Müzesi – Vodafone Park) ve Uzay ve Uzaylılar, Komoz ve Kozmonotlar Karma Sergisi (Akyol Art Center, İstanbul).

2019 yılında kitap çizimleri ile YATADEM ve BASYAYBİR’in Türk illustratörleri uluslararası kitap fuarlarında tanıtmak amacıyla hazırladığı Turkish Illustrators Catalog 2019’da 61 illustratör arasında yer almıştır. Bütün dünyada ırk, dil, din ayırt etmeksizin profesyonel çizim yapan illustrator kadınları bir araya toplayan @thewomenwhodraw topluluğuna kabul edilmiştir. Hekim İlaç’ın Argivit ürününü tanıtımı için sponsor olduğu Ayşegül Dede’nin yazdığı “Zürafa Argi, Yaprakları Kim Yedi?” kitabını çizmiştir. www.gulcetin.com websitesini yayına aldı. Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği’ne üye oldu. İllüstratörler Platformu’na katıldı. Ayrıca aynı sene her ay Bavul Dergisi’nde Evvelki Mühim Söylenmişlikler ismini verdiği köşesi için yazıp çizmeye ve Evrim Kuran’ın yazılarına illustrasyonları ile eşlik etmeye başlamıştır. Aytuna Dirican’ın yazdığı kendisinin de çizimlerini gerçekleştirdiği Didi’nin Yastık Kalesi- Mimari, Kaybolan Çorap Kuklaları – Tiyatro, Lili’nin Ninnisi- Müzik, Didi’nin Sıkıcı Masalı- Edebiyat, Bulutun Anlattıkları- Sanat Nedir? kapak isimleriyle Sanat serisi Düşyeri Yayınlarından çıktı. 

2019’da katıldığı karma sergiler: Akyol Art Center,’da düzenlenen “Mutluluğun Resmi”, “Antik Medeniyetler” ve “Mevsimlerin Rengi” temalı karma sergileriydi. Ayrıca Konak Belediyesi Karikatür Müzesi’de düzenlenen KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ İZMİR TEMSİLCİLİĞİ’NDEN “VEDA” SERGİSİ’nde bir karikatürü sergilendi. “Bir yanım Sakura bir yanım Erguvan” isimli eseri katıldığı Saküder Kuruluşunun 14.yılında düzenlediği Ödüllü İzmir resim yarışmasında Türkiye genelinden toplam 248 eser arasında ilk 41’e girdi ve İzmir Resim Heykel Müzesi Sanat Galerisi’nde sergilendi. İllüstratörler Platformu sanatçılarından biri olarak “Kenger” adını verdiği illustrasyonu ile Kadıköy Barış Manço Kütür Merkezi’nde düzenlenen platformun ilk karma sergisinde yer aldı.  

Bir yandan oğlu Atlas’ı büyütürken sanatsal çalışmalarına, çocuklar için üretmeye ve Bavul Dergisi’nde köşesi için yazıp çizmeye devam etmektedir.

 

 

EĞİTİM

2007- 2010, Yüksek Lisans, İletişim Bilimleri bölümü, Kadir Has Üniversitesi, İstanbul.

2003–2007, Lisans,  Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümü (burslu), Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul.

2000–2003, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi, İstanbul.

1997–2001, Pera Güzel Sanatlar Piyano Bölümü  

EĞİTİMCİLİK TECRÜBESİ

2007- 2012, Gönüllü Eğitimci,  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda verdiği etkinlikler: “Kendime Yolculuk”, “Birikim Eğitimi”, “Kariyerime Yolculuk”, “Düşler Atölyesi”, “Küçük Sanatçılar”

2010 Ocak – 2010 Mayıs, Sanat Eğitmeni, Artölye, Mohini, İstanbul.

2007, asistan, Öğr. Gör. Didem Çarıkçı Wong ile “Basics of Web Design” , Görsel İletişim Tasarım bölümü,  Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul.

ULUSAL VE ULUSLAR ARASI SERGİLER, GÖSTERİMLER, YAYINLAR

2020

KARMA SERGİ 64:

“Kenger” isimli eserimle, İllustratörler Platformu 2. Karma Sergisi,  Ma Sanat Galerisi, Kadıköy

YAYIN:

Bavul Dergi, Evvelki Mühim Söylenmişler köşem, Kendi Kabuğuna Çekilmek

Evrim Kuran – “Sawubona” illustrasyon

Didi’nin Yastık Kalesi- Mimari, Kaybolan Çorap Kuklaları – Tiyatro, Lili’nin Ninnisi- Müzik, Didi’nin Sıkıcı Masalı- Edebiyat, Bulutun Anlattıkları- Sanat Nedir? Sanat serisi, Düşyeri Yayınları, yazar Aytuna Dirican, çizer: Gül Çetin

2019

KARMA SERGİ 63:

“Kenger” isimli eserimle, İllustratörler Platformu 1. Karma Sergisi,  Barış Manço Kültür Merkezi, Kadıköy

YAYIN:

Bavul Dergi, Evvelki Mühim Söylenmişler köşem, Zemheride Yoğurt İsteyen Cebinde Bir İnek Taşır

Evrim Kuran – “Kırmızı Mürekkep” illustrasyon, Aralık 2019

YAYIN:

Bavul Dergi, Evvelki Mühim Söylenmişler köşem, Besle Kargayı Oysun Gözünü

Evrim Kuran – “Yeteneksizsiniz Türkiye” illustrasyon, KASIM 2019

KARMA SERGİ 62:

“Bir yanım Sakura bir yanım Erguvan” isimli eserim katıldığım Saküder Kuruluşunun 14.yılında düzenlediği Ödüllü İzmir resim yarışmasında  Türkiye genelinden toplam 248 eser arasında ilk 41’e girdi. İzmir Resim Heykel Müzesi Sanat Galerisi

YAYIN:

Bavul Dergi, Evrim Kuran – “Utanmıyor musunuz?” illustrasyon, Ekim 2019

YAYIN:

Bavul Dergi, Evrim Kuran – “Filler ve Periler” illustrasyon, Ağustos 2019

YAYIN:

Bavul Dergi Temmuz, Evrim Kuran, “Erich ile Ahmet’in Masası” illustrasyon

KARMA SERGİ 61: KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ İZMİR TEMSİLCİLİĞİ’NDEN “VEDA” SERGİSİ, Konak Belediyesi Karikatür Müzesi, İzmir

YAYIN:

Bavul Haziran, Evrim Kuran, “Üç Bilge Maymun” illustrasyon

KARMA SERGİ 60: 2019, Mevsimlerin Rengi Karma Sergisi, Akyol Art Center, İstanbul

YAYIN: Hekim İlaç Argivit ürün grubu için Ayşegül Dede’nin yazdığı Zürafa Argi, Yaprakları Kim Yedi? masal kitabının çizeridir.

YAYIN:

Bavul Mayıs, Evrim Kuran, “Kenger” illustrasyon

YAYIN:

BAVUL Nisan, Evrim Kuran, “Yara” illustrasyon

Bütün dünyada ırk, dil, din ayırt etmeksizin profesyonel çizim yapan illustrator kadınları bir araya toplayan @thewomenwhodraw topluluğuna kabul edildim.

KARMA SERGİ 59: 2019, Antik Medeniyetler Karma Sergisi, Akyol Art Center, İstanbul

YAYIN:

YATADEM ve BASYAYBİR in Türk illustratörleri uluslararası kitap fuarlarında tanıtmak amacıyla hazırladığı Turkish Illustrators Catalog 2019’da 61 illustratör arasında yer aldım.

KARMA SERGİ 58: 2019, Mutluluğun Resmi Karma Sergisi, Akyol Art Center, İstanbul

2018

YAYIN:

“Masallarla Öğreniyorum” okul öncesinden başlayarak çocuklar için hazırlanan  Esra Genç’ın yazdığı ve illüstrasyonunu Gül Çetin’in gerçekleştirdiği kitap serisi 2019’da Teen Yayıncılık’tan çıktı. Seride “Annem Çilek Ben Karnında Balıkmışım”, “Fasulyeden Name”, “Kelebek Prens”, “Bulutlara Üfleyen Lulu”, “Dünyanın Dibindeki Atlıkarınca Ülkesi” isimli kitaplar yer alıyor. 

KARMA SERGİ 57: 2018, “CUMHURİYET’İN IŞIĞINDA BEŞİKTAŞ”,  BEŞİKTAŞ JK Müzesi – Vodafone Park

KARMA SERGİ 56: 2018, Uzay ve Uzaylılar, Komoz ve Kozmonotlar Karma Sergisi, Akyol Art Center, İstanbul

YAYIN:

2018 yılında Enerjisa enerji tasarrufu sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ayşegül Dede’nin yazdığı Küsmesin Yıldızlar kitabını çizmiş, 10.000 adet basılarak ilköğretim çağındaki çocuklara dağıtılmıştır.

2017

KARMA SERGİ 55: 2017, Yılbaşı Karma Sergisi, Balat Kültürevi, İstanbul

KARMA SERGİ 54: 2017, Yine Yeni Yeniden Yeni Yıl Sergisi, Akyol Art Center, İstanbul

KARMA SERGİ 53: 2017, İlahi Aşk Karma Sergisi, Balat Kültürevi, İstanbul

KARMA SERGİ 52: 2017, 4. Uluslararası Rekreasyon Araştırmalar Kongresi Sergisi, Kasım Rüzgarları, Kuşadası.

YAYIN:

2017 yılında Can Yayınları’ndan çıkan “Türkiye Hikayelerini Anlatıyor” kitabında “İlk Sipariş” isimli hikayesi yer almaktadır.

online SERGİ 51: 2017, Animal Cartoon, Ev Hayvanları Karikatür Yarışması Online Sergilenmeye Değer Eser, http://www.animalcartoon.net/

KARMA SERGİ 50: 2017, Bahar Karma Sergisi, Balat Kültürevi, İstanbul

KARMA SERGİ 49: 2017, Han’da Bahar Çiçekleri 3. Sanat ve Kültür Festivali, Anadolu’da Kadın Başlıkları Sergisi, Han – Eskişehir

KARMA SERGİ 48: 2017, Geleneksel Erguvan İstanbul Sergisi, Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi, Cumhuriyet Müzesi Sergi Salonu, İstanbul.

KARMA SERGİ 47: 2017, Resim-Heykel-Fotoğraf Karma Sergisi, Seher Becel Sanat Galerisi, İstanbul

KARMA SERGİ 46: 2017, Kadınlar Günü Karma Sergisi, Balat Kültürevi, İstanbul

KARMA SERGİ 45: 2017, İstanbul Rekreasyon Derneği Sergisi, Akatlar Kültür Merkezi, İstanbul

2016

YAYIN: 

Nazlı Eda Noyan’ın yazdığı 6 kitaptan oluşan Çocuklar İçin Özel Hazırlanmış Türk Kadın Ressamlar Serisi, Nar’ın Sanat Günlüğünü yayınladı. Eğlen Öğren Yayınları, 2016

KARMA SERGİ 44: 2016, GMK 35. Grafik Ürünleri Sergisi, Mimarlar Odası, Karaköy-İstanbul.

KARMA SERGİ 43: 2016, Kasım Rüzgarları Rekreasyon Derneği Sergisi, Deniz Müzesi, Beşiktaş, İstanbul.

YAYIN:

2016 yılında Goa Yayınevi’nden çıkan Saba Deniz Uzun’un yazdığı “Mucizenin Doğumu” kitabının kapak tasarımcısıdır.

Radyo Kayıtı Bölüm 113:

İlk Sipariş, Türkiye Hikayelerini Anlatıyor Projesi – Açık Radyo ve Boğaziçi Üniversitesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi- http://turkiyehikayelerinianlatiyor.com/turkiye-hikayelerini-anlatiyor-radyo-kayitlari-arsivi/

KARMA SERGİ 42: 2016, Bahariye Sanat Galerisi 2. Uluslar Arası Mail- Art Projesi, Kadıköy

KARMA SERGİ 41: 2016, Han’da Bahar Çiçekleri 2. Sanat ve Kültür Festivali, Han – Eskişehir

KARMA SERGİ 40: 2016, Geleneksel Erguvan İstanbul Sergisi, Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi, Cumhuriyet Müzesi Sergi Salonu, İstanbul.

2015

KARMA SERGİ 39: 2015, GMK 34. Grafik Ürünleri Sergisi, Mimarlar Odası, Karaköy-İstanbul. KARMA SERGİ 38: 2015, 3. Sanatta Rekreasyon Sergisi, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir.

KARMA SERGİ 37: 2015, Deneysel Tipografi Sergisi, İpek Üniversitesi, Ankara.

KARMA SERGİ 36: 2015, Rekreasyon Derneği “İlahi Aşk” Sergisi, Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi, Cumhuriyet Müzesi ve Sanat Galerisi- İstanbul.

KARMA SERGİ 35: 2015, Han’da Bahar Çiçekleri 1. Sanat ve Kültür Festivali, Han – Eskişehir

KARMA SERGİ 34: 2015, Hayvan Hakları Karma Sergisi, ArkeoPera Sanat Galerisi, 

Beyoğlu – İstanbul.

KARMA SERGİ 33: 2015, Rekreasyon Derneği “İlahi Aşk” Sergisi, Yunus Emre Kültür Merkezi, İstanbul.

2014

KARMA SERGİ 32: 2014, GMK 33. Grafik Ürünleri Sergisi, Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi ve Sanat Galerisi, İstanbul.

KARMA SERGİ 31: 2014, Rekreasyon Derneği “Genç Bakış” Sergisi, Büyükşehir Belediyesi Turgut Özakman Sergi Salonu, Eskişehir, Türkiye.

KARMA SERGİ 30: 2014, Rekreasyon Derneği “Ben Kadınım” Sergisi, Küçüksu Sabancı Öğretmenevi, İstanbul, Türkiye.

2013

KARMA SERGİ 29: 2013, Rekreasyon Derneği “Mevlana’ya Saygı” Sergisi, Şişli Belediyesi Kent Kültür Merkezi Sergi Salonu, İstanbul, Türkiye.

KARMA SERGİ 28: 2013, Dünya Hayvan Hakları Günü Karma Sergisi, Tüze Sanatevi, Suadiye-İstanbul.

KARMA SERGİ 27: 2013, GMK 32. Grafik Ürünleri Sergisi, Mimarlar Odası, Karaköy-İstanbul.

2012

KARMA SERGİ 26: 2012, Rekreasyon Derneği “19. Uluslararası Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu” kapsamında, Değirmendere Sanatevi, Kocaeli.

KARMA SERGİ 25: 2012, Dünya Hayvan Hakları Günü Karma Sergisi, Basın Müzesi, Çemberlitaş-İstanbul.

KARMA SERGİ 24: 2012, GMK 31. Grafik Ürünleri Sergisi, Mimarlar Odası, Karaköy-İstanbul.

KARMA SERGİ 23: 2012, Dünya Hayvan Hakları Günü Karma Sergisi, Basın Müzesi, Çemberlitaş-İstanbul.

KARMA SERGİ 22: 2012, GMK 31. Grafik Ürünleri Sergisi, Mimarlar Odası, Karaköy-İstanbul.

KARMA SERGİ 21: 2012, Rekreasyon Derneği “Rauf Denktaş Anısına” Sergisi, 

Vuni Palas Hotel Sergi Salonu, Girne, Kıbrıs.

2011

KARMA SERGİ 20: 2011, Rekreasyon Derneği “Mevlana’ya Saygı” Sergisi, Şehremaneti Sergi Salonu, İstanbul, Türkiye.

KARMA SERGİ 19: 2011, Rekreasyon Derneği “Cumhuriyet” Sergisi, Levent Tenis Kulübü Sanat Galerisi, İstanbul, Türkiye.

KARMA SERGİ 18: 2011, Rekreasyon Derneği “Karma” Sergisi, Yunus Emre Kültür Merkezi, İstanbul, Türkiye.

KARMA SERGİ 17: 2011, “Mavi Derinlik”, Akyol Galeri, İstanbul, Türkiye.

KARMA SERGİ 16: 2011, Rekreasyon Derneği “Bahar Esintileri” Sergisi, Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi, İstanbul, Türkiye.

KARMA SERGİ 15: 2011, Rekreasyon Derneği “Kleopatra” Sergisi, Mehmet Bal Resim Galerisi, Tarsus, Türkiye. 

2010

KARMA SERGİ 14: 2010, “Mavi Rapsodi”, Akyol Galeri, İstanbul, Türkiye.

KARMA SERGİ 13: 2010, “17. Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması Sergisi”, Konu: Esnaf Yeni Yüksektepe Kültür Derneği, Ankara, Türkiye, Sergilenmeye Değer Eser

KARMA SERGİ 12: 2010, “İstanbul Düşleri”, Akyol Galeri, İstanbul, Türkiye.

2009

KARMA SERGİ 11: 2009, “Cumhuriyetin 86. yılında 86 Cumhuriyet Sanatçısı”, The Madison Otel Sanat Galerisi, İstanbul, Türkiye.

KARMA SERGİ 10: 2009, “Kadınım”, Ressamlar Derneği Sanat Evi, İstanbul, Türkiye

KARMA SERGİ 9: 2009, “Haikular ve Maniler”, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğrencileri Tasarım Sergisi,  Schneidertempel Sanat Merkezi, İstanbul, Türkiye

SERGİ ORGANİZASYONU: 2009,2008-2009 Düşler Atölyesi Yılsonu Sergisi”, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, İstanbul, Türkiye.

GÖSTERİM: 2009, “Head”, BUDİ 2009, Busan Universiade for Digital Content 2009, FINALIST ve Türkiye Özel Animasyon Seçkisi-2 grubunda gösterim, Busan, Kore.

GÖSTERİM: 2009, IV. KargART Video Günleri, Üniversiteler Toplanıyor! Bahçeşehir Üniversitesi // İletişim Fakültesi Görsel Sanatlar Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğrenci İşleri Seçkisi, KargArt, İstanbul, Türkiye

2008

GÖSTERİM: 2008, “Head”, 5. Start International Student Film Festival, EN İYİ ÇİZGİ FİLM, Bakü-Azerbaycan.

GÖSTERİM: 2008, “Head”, 14th London Turkish Film Festival, FİNALİST, Rio Cinema, Londra.

GÖSTERİM: 2008, “Head”, 6. Pam Kısa Film Festivali, FİNALİST, Profilo Kültür Merkezi, İstanbul, Türkiye.

GÖSTERİM: 2008,“İSKELE”, Bahçeşehir Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı / Fotoğraf ve Video Bölümü Sergisi, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi, İstanbul, Türkiye.

GÖSTERİM: 2008, “Head”, İ.T.Ü Kısa Film Şenliği, İ.T.Ü Maslak, İstanbul, Türkiye.

GÖSTERİM: 2008, “Head”, Kıbrıs Uluslararası Kısa Film Festivali, FİNALİST, Nicosia, Kıbrıs. 

GÖSTERİM: 2008, “Head”, RESFEST Digital Film Festivali, RESMIX TR grubunda FİNALİST, Sinema Anadolu, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir/Doğuş OtoMotion, İstanbul/DESEM Sineması, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir, Türkiye.

KARMA SERGİ 8: 2008, 3RENK, “COLORS Notebook Project” of Fabrica, FABRICA: LES YEUX OUVERTS, Shiodomeitalia Creative Center, Tokyo, Japonya (Kuratör: Centre Pompidou). 

2007

GÖSTERİM: 2007, “Head”, Akbank 4. Kısa Film Festivali, FİNALİST, Akbank Sanat Beyoğlu, İstanbul Cervantes Enstitü, İstanbul, Türkiye.

GÖSTERİM: 2007, “Head”, 4.IAF-İstanbul Animasyon Festivali, FİNALİST, garajistanbul, İstanbul Modern, İstanbul, Türkiye.

KARMA SERGİ 7: 2007, 3RENK, “COLORS Notebook Project” of Fabrica, FABRICA: LES YEUX OUVERTS, Shanghai Art Museum, Çin (Kuratör: Centre Pompidou).

KARMA SERGİ 6: 2007, 3RENK, “COLORS Notebook Project” of Fabrica, FABRICA: LES YEUX OUVERTS, Milan, İtalya (Kuratör: Centre Pompidou).

GÖSTERİM: 2007, “HEAD”, Fransız Sokağı 1. Kısa Film Sokak Festivali, 4.EN İYİ FİLM, İstanbul, Türkiye

KARMA SERGİ 5: 2007, “10.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Afiş Yarışması Sergisi”, FİNALİST, IC Sanat Galerisi, Ankara, Türkiye.

KİŞİSEL SERGİ : 2007, “3RENK”, STARTEST, İstanbul, Türkiye.

2006

GÖSTERİM: 2006, “Hybrid City-Narratives of the Unseen 2 International Collaborative Project”, Atina/Glasgow/ Belgrad/ İstanbul. 

2005

KARMA SERGİ 4: 2005, “SARI” , “Outsiders2005 Project”, Malmö Üniversitesi Sanat ve İletişim Fakültesi Geleneksel Öğrenci İşleri Sergisi, Malmö- İsveç.

GÖSTERİM: 2005, “DONA KALAN’”, 3. Filmmor Kadın Filmleri Festivali, İstanbul Fransız Kültür Merkezi/Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi/ Goethe Enstitü/ Diyarbakır Dsm Avrupa Sineması/Batman İl Kültür Merkezi, Türkiye.

2004

KİŞİSEL SERGİ : 2004,  Mayıs, “Maskeli Balo”, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul, Türkiye.

GÖSTERİM: 2004, “tikTAK”, ODTÜ Sinema Topluluğu Kısa Film Şenliği, Ankara, Türkiye.

2002

GÖSTERİM: 2002, “tikTAK”, 1.Uluslararası Cannes Junior- Gençlik Film Festivali, EN İYİ SENARYO, İş Kuleleri, İstanbul, Türkiye.

1999

KARMA SERGİ 3: Sergilenmeye Değer Eser, Nilüfer Damalı Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı Afiş Yarışması 

1998

KARMA SERGİ 2: Sergilenmeye Değer Eser, Pimapen Kütürevi Afiş Yarışması  

1997

KARMA SERGİ 1: 10. Uluslararası Lions Poster Yarışması, “Başarı Ödülü”   

1996

KİŞİSEL SERGİ : Hayata Tutunmak, şiir ve resimlerle, Özel Evrim Lisesi

1991

Şişli Belediyesi’nin ilkokullar arası düzenlediği resim yarışmasında “Birincilik” ödülü

 

——————————–

Yayınları;

2020, Didi’nin Yastık Kalesi- Mimari, Kaybolan Çorap Kuklaları – Tiyatro, Lili’nin Ninnisi- Müzik, Didi’nin Sıkıcı Masalı- Edebiyat, Bulutun Anlattıkları- Sanat Nedir? Sanat serisi, Düşyeri Yayınları, Yazar Aytuna Dirican, Çizer: Gül Çetin

2019, Bavul Edebiyat Dergisi, Evrim Kuran’ın yazılarına illustrasyonlar çizmektedir, 2019 Kasım ayından beri Bavulumda Evvelki Mühim Söylenmişlikler köşesi vardır.

2019: “Zürafa Argi, Yaprakları Kim Yedi?”, Yazar: Ayşegül Dede, Çizer: Gül Çetin (Hekim İlaç Argivit ürün grubu için)

2018, Masallarla Öğreniyorum serisi: “Annem Çilek Ben Karnında Balıkmışım”, “Fasulyeden Name”, “Kelebek Prens”, “Bulutlara Üfleyen Lulu”, “Dünyanın Dibindeki Atlıkarınca Ülkesi”, Yazar: Esra Atlıhan, Gül Çetin, Çizer: Gül Çetin, Teen Yayıncılık.

2018,  “Küsmesin Yıldızlar”, Yazar: Ayşegül Dede, çizer: Gül Çetin (Enerjisa enerji tasarrufu sosyal sorumluluk projesi kapsamında 10.000 adet ilköğretim çağındaki çocuklara dağıtılmıştır.)

2017,  “Türkiye Hikayelerini Anlatıyor” kitabında “İlk Sipariş” isimli hikayesi yer almaktadır.(Can Yayınları)

2016, Nar’ın Sanat Günlüğü serisinden “Benim Portrem: Ressam Mihri Müşvik Hanım”, Yazar: Nazlı Eda Noyan, Çizer: Gül Çetin, Eğlen Öğren Yayınevi, 

2016 , “Mucizenin Doğumu”, Yazar: Saba Deniz Uzun, Kapak tasarımı: Gül Çetin, Goa Yayınevi

2010, “Exclusive Selection Boutique Hotels 2010”, Editör: S. Mert Güzel, Kitap Tasarımı: Gül Çetin, Sarp Çetin, Seçki Yayınları

2007, Dünya Gazetesi için 100’e yakın köşe yazarı/potikacı/ünlü dijital portre çalışması gerçekleşmiştir ve halen kullanılmaktadır.

2007, “Neden?”, Bak Dergisi, sayı: 10, sf.208.

2006, “İstanbul Piktogramları”, Trendsetter, sayı:49, sf. 90, 91, 92, 94, 96, 98.

2005, “İstanbul Çalışmaları”, Maviology, sayı:31, sf. 14,15.

2002, “İsimsiz Adam: Clint Eastwood”, Büyülü Fener, Mart sayısı.

FİLMOGRAFİ

HEAD, 2007, animasyon, renkli, 1.55DK.

Senaryo, Animasyon, Kurgu, Ses: N.Gül Batmanoğlu, Karakter seslendirme: Sarp Serhat Çetin, Proje Koordinatörü ve asistanı: Meral Erez, Cemal Erez, Simge Göksoy

Gün içinde maruz kaldığı sesler Mr.Head’i çileden çıkartır… 

Sokak Satıcıları, 2006, renkli

Hybrid City-Narratives of the Unseen 2 International Collaborative Project”, Atina/Glasgow/ Belgrad/ İstanbul.

DONA KALAN, 2005, siyah-beyaz, DV, 5DK. İngilizce Altyazılı
Senaryo-Yönetmen-Kurgu: Aslı Bor, Kamera: Gül Batmanoğlu, Eylem Ay, Müzik: Kitty Solaris, Oyuncular: Pınar Korun, Güzin Özsiper, Sinan Çağlar
Ayşe, evden dışarı kaçan kedisinin arkasından fırlayınca üzerinde iç çamaşırıyla sokak kapısının önünde kalır. Ayşe’yi küçük ve korkulu bir macera beklemektedir.

TikTAK, 2002, renkli, DV, 4.33 DK.

Yönetmen- Senaryo: N.Gül Batmanoğlu, Kamera: Tülay Dikenoğlu,  Kurgu: Iraz  Uzun,  Müzik: Hakan Sultanoğlu  Işık: Cengiz Güleryüz  Boom: Sezgin Çetin, Oyuncular: Saatçi; Burçin Aktar, Öğretmen; Alparslan Alemdar, Öğrenciler; Ali Gökhan Demir, Gülce Naz Pulcu, Hakan Sultanoğlu, Cihan Sultanoğlu, Başak Keskin, Hakan Ege, Kübra İnkayalı

Hedef olarak kendisine fizik mühendisliği belirleyen ve bunun için çok çalışan lise öğrencisi Burçin, fizik dersinde öğretmeninin sert davranışı yüzünden ideallerinden vazgeçer. Bu arada başına gelen olaylar hep aynı saatte gerçekleşmektedir. Saatçi olan Burçin’in dükkanına bir gün beklenmedik biri gelir…

ÖDÜLLER, BELGELER

2011, “Nevşehir Belediyesi Uluslararası 2. Fotoğraf Yarışması”, Katılım Belgesi

2011, “1.Koçluk Zirvesi”, Katılım Belgesi

2010, Fikri Mahsul için tasarladıkları web sitesi, 9. Altın Örümcek “Reklam/PR/İnteraktif Ajans Siteleri” kategorisinde “Halkın Favorisi” ödülüne layık görülmüştür.

2010, “17. Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması”, Sergilenmeye Değer Eser

2009, “Head” filminin başarıları için Kadir Has Üniversitesi Teşekkür Belgesi

2008, “Head”, 5. Start International Student Film Festival, “En iyi Çizgi Film” Ödülü

2008, Dünya Gönüllüler Günü, TEGV Teşekkür Belgesi

2008, “Head” isimli animasyonu, 6. Pam Kısa Film Festivali, Teşekkür Belgesi

2007, Dünya Gönüllüler Günü, TEGV Teşekkür Belgesi

2007, “Head”,  Fransız Sokağı 1. Kısa Film Sokak Festivali, 4.En İyi Kısa Film

2003- 2007,  Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlük Yüksek Onur ve Dekanlık Onur Belgeleri

2007, “Reklamcılar Tahtaya Eğitim Seminerleri-17-18-19”, Katılım Belgeleri 

2007, 10.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Afiş Yarışması, Sergilenmeye Değer Eser 

2002, “TikTAK”, 1.Uluslararası Cannes Junior – Gençlik Film Festivali, “En İyi Senaryo” ödülü

2002, Sinema dalında “Başarı ödülü”, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi

1999, Sergilenmeye Değer Eser, Nilüfer Damalı Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı Afiş Yarışması 

1998, Sergilenmeye Değer Eser, Pimapen Kütürevi Afiş Yarışması  

1997, 10. Uluslararası Lions Poster Yarışması, “Başarı Ödülü”   

HAKKINDA ÇIKANLAR

2009, Haber, “Bahçeşehirli iletişimciler Güney Kore’de finalde”, Bahçeşehir Üniversitesi Haber Gazetesi, no:26, sf.4

2009,  Röportaj,Her şey bir karikatür kitabında gördüğüm tek kareyle başladı”, Bahçeşehir Üniversitesi Haber Gazetesi, no:25, sf.5

2006,  “Kadınların Sinema Atölyesi 2005”, Amigra Kültür – Sanat ve Edebiyat Dergisi, no:7

2005, “Kadınlar Sinema Yapıyor”, Akşam Gazetesi

2004, Haber ve Röportaj, “Kadın kadına, kadınlar için”, Radikal Gazetesi, sf.2

2004, Haber ve Röportaj, “Kadınlar yazıyor, oynuyor, yönetiyor”, Gündem Gazetesi

2004, Haber, “Sinemada erkek egemenliğine son”, Sabah, Günaydın eki, sf.1, 8

2002,  Röportaj, “Gençlik ve Sinema Şenliği”, CosmoGirl, sf.72,73

2002, Haber, Altyazı Dergisi

2002,  Söyleşi, “Genç Sinema”, Evrensel Kültür Dergisi, sf.29,30  

2002, Program konuğu, “Gençlerle Soru-Yorum” , TV8

2002, Haber ve Röportaj, “Sinemaya Genç Soluk”, Akşam Gazetesi eki,sf.26

2002, TRT İstanbul Radyosu, canlı yayın röportajı

2002, Haber, “ Gençlik Şenliğinde Kısa Film Ödülleri”, Cumhuriyet Gazetesi, sf.12

——————————

KATILDIĞI ATÖLYE ÇALIŞMALARI VE SEMİNERLER

2016 Aralık-2017 Mayıs Seher Becel’den Seramik dersleri 

2016, Uygulamalı Hikaye Anlatma Teknikleri Atölyesi, Eğitmen Zinnure Türe,Tezgahçılar, 

2016, TPAE Permakültüre Giriş Kursu – Eğitmen: Z.Dilek Yalçın Demiralp, İstanbul Permakültür Kollektifi- Bilgi Üniversitesi

2016, Kış Aylarında İç Isıtan Doğal Tarifler – İpek Kuşçu, İstanbul Permakültür Kollektifi

2016, Sabun Yapma Atölyesi, Kır Çocukları

2016, Merhem Yapma Atölyesi, Kır Çocukları

2015, Pranik Şifa Temel Eğitimi, Saffet Güler – Radia – İstanbul

2014, Ekolojik Yaşama Giriş, Buğday Derneği – İstanbul

2013, Bach Çiçek Terapi, Doğal Sağlık Danışmanı- İstanbul

2011, 1. Koçluk Zirvesi “Kelebek Etkisi”, Ramada Plaza, İstanbul.

2011, All Design, Haliç Kongre Merkezi, İstanbul.

2009,  Çağdaş Fotoğraf Serileri Söyleşi Dizisi: Murat Germen ve Orhan Cem Çetin, İstanbul Modern, İstanbul.

2008, Grafik Tasarım Günleri İstanbul -2: Miles Newlyn, İTÜ, İstanbul.

2007, Grafik Tasarım Günleri İstanbul -1: Jonathan Barnbrook, Tüyap, İstanbul.

2007, “Reklamcılar Tahtaya Eğitim Seminerleri–19”, Bilgi Üniversitesi, İstanbul.

2007, “Reklamcılar Tahtaya Eğitim Seminerleri–18”, İTÜ, İstanbul.

2007, “Reklamcılar Tahtaya Eğitim Seminerleri–17”, İTÜ, İstanbul.

2006, Başar Muluk ile animasyon dersleri, Yoğurt Teknolojileri, İTÜ, İstanbul.

2005, “Dergi Tasarımı Atölyesi: Oded Ezer”, Bahcesehir Üniversitesi, İstanbul.

2005, “ctrl_alt_del. a sound-art Project”, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul.

2004, “Atölyemor: Kadınların Sinema Atölyesi: Hülya Uğur Tanrıöver, Biket İlhan,
Nalân Sakızlı, Şehbal Şenyurt, Yeşim Ustaoğlu”, Beyoğlu, İstanbul.

2004, “Icograda Design Week”, Bilgi Üniversitesi, İstanbul.

2003, Halil Öztürk atölyesinde desen çalışmaları, Taksim, İstanbul.

2002, “Kısa Film Senaryo Atölyesi: Barış Pirhasan, Ümit Ünal, İlker Canikligil, Vecdi Sayar, Işıl Özgentürk”, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul.

DİĞER 

1997–2004, Piyano konserleri; İTU Taşkışla, AKM, İtalyan Kültür, Muammer Karaca, Pera Güzel Sanatlar Lisesi